fbpx

Endodoncja

Leczenie kanałowe Gliwice

Leczenie kanałowe Gliwice

Czym jest endodoncja?

Leczenie endodontyczne (zwane również leczeniem kanałowym) jest specjalistycznym postępowaniem koniecznym w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu zęba. Miazga zęba(nerw) ulega uszkodzeniu najczęściej w wyniku powikłań choroby próchnicowej oraz urazów mechanicznych zęba. Kiedy próchnica szerzy się głęboko, dochodząc do nerwu zęba, choroba jest już na tyle zaawansowana, że nie wystarczy zwykłe wypełnienie. Ząb musi być przeleczony kanałowo przed planowaną odbudową korony.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie to polega na chemo-mechanicznym usunięciu zainfekowanych tkanek i bakterii z kanałów korzeniowych. Dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane kanały wypełnia się następnie gutaperką, która szczelnie zamyka system korzeniowy, chroniąc go przed kolejną infekcją. Z uwagi na małe pole zabiegowe i skomplikowaną architekturę korzeni zęba całość zabiegów wykonujemy w dwudziestokrotnym powiększeniu, przy użyciu mikroskopu stomatologicznego marki Carl Zeiss. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe umożliwia ratowanie zębów wcześniej skazanych na usunięcie. Pozwala to zachować ząb na wiele lat i uniknąć wydatków związanych z ekstrakcją zęba i wszczepieniem w jego miejsce implantu.

Dlaczego denta point?

Użycie mikroskopu w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarza zapewnia optymalny wgląd w pole zabiegowe, co umożliwia odnalezienie wszystkich kanałów, opracowanie kanałów niedrożnych i mocno zakrzywionych oraz nieinwazyjne usunięcie złamanych narzędzi. W naszej klinice zabieg odbywa się bezboleśnie i sprawnie w trakcie jednej wizyty. Klinika wyposażona jest w aparat rentgenowski, dzięki czemu zapewniamy stałą obserwacje kliniczną i radiologiczną podczas wizyt kontrolnych. 

Umów się na konsultację

Po otrzymaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

klinika dentystyczna gliwice

Odwiedź nasz gabinet

Poniedziałek – Piątek: 9:00- 18:00 | Sobota: 9:00 – 16:00