Zadzwoń:

Stomatologia estetyczna Gliwice

Ortodoncja Gliwice

Stomatologia estetyczna Gliwice – wybielanie zębów, bonding, licówki?

Dzięki stomatologii estetycznej Pacjenci pragnący poprawić wygląd swojego uśmiechu mogą bez większych przeszkód spełnić swoje marzenie. Pozwalają na to bezbolesne oraz skuteczne zabiegi, przynoszące zadowalające efekty w krótkim czasie. Nie tylko przywrócą one leczonej osobie estetyczne uzębienie, ale też jej komfort psychiczny i pewność siebie.
 

Co należy wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Zabiegi stomatologii estetycznej są przeznaczone dla Pacjentów, którzy posiadają zdrowe zęby, ale ich estetyka jest obniżana przez wrodzone lub nabyte niedoskonałości. Ich przeprowadzenie sugeruje się przede wszystkim dorosłym, jednakże w obliczu odpowiednich przesłanek nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać je u dzieci czy młodzieży. Przykład zabiegów stomatologii estetycznej stanowi wybielanie zębów, bonding i licówki zakładane na przednią część koron.
 

Jakie problemy rozwiązuje stomatologia estetyczna?

  • Dzięki wybielaniu zębów lub licówkom ukrywane są przebarwienia, które obniżają estetykę uśmiechu;
  • Poprawa nieodpowiedniego kształtu zębów – pomaga w tym np. bonding lub założenie licówek;
  • Maskowanie diastem – nazywamy nimi widoczne prześwity pomiędzy górnymi jedynkami. W tym przypadku pomocny jest bonding oraz założenie licówek, jednakże wpierw ekspert określa, czy problem nie wynika np. z wady ortodontycznej.

stomatologia estetyczna Gliwice
 

Efekt Hollywood Smile

Już od lat wielu Pacjentów marzy o osiągnięciu efektu Hollywood Smile. Polega on na uzyskaniu śnieżnobiałego i symetrycznego uśmiechu, a został wykreowany przez popularnych amerykańskich aktorów.

Aby otrzymać efekt Hollywood Smile, najłatwiej jest użyć pełnego zestawu licówek, które za jednym zamachem zamaskują wszystkie skazy estetyczne uzębienia. W mniej skomplikowanych przypadkach wystarczy wybielanie zębów połączone np. z bondingiem, co nie tylko daje znakomity rezultat, ale jest też mniej inwazyjne.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?

Zadzwoń i zapytaj: +48 664 853 263


 

Wybielanie nakładkowe

Najczęściej wykonywanym zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. W Denta Point przeprowadzamy je metodą nakładkową, która wymaga przynajmniej dwóch wizyt Pacjenta w gabinecie dentystycznym. To obecnie najbezpieczniejszy sposób wybielania zębów, bowiem ma charakter chemiczny, a nie mechaniczny, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nadwrażliwości po zabiegu.

Wybielanie nakładkowe rozpoczynamy od konsultacji, podczas której lekarz przeprowadza wywiad medyczny oraz pobiera wyciski uzębienia. Zostają one wysłane do laboratorium protetycznego, gdzie technik dentystyczny wykona spersonalizowaną nakładkę. Na drugiej wizycie ekspert przekazuje ją Pacjentowi wraz z dokładnym instruktażem użycia i wytycznymi.

Właściwe wybielanie nakładkowe przebiega już w domu Pacjenta. Napełnia on wspomnianą nakładkę płynem wybielającym oraz wkłada do ust przynajmniej na 2 godziny dziennie. Substancja przenika w głębsze tkanki zębów oraz powoduje utlenianie przebarwień, co znacznie poprawia estetykę uśmiechu. Procedura przeważnie trwa 10-14 dni, lecz pierwsze efekty są widoczne po 4-5.

Stomatologia estetyczna
 

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe stanowią ekonomiczne rozwiązanie, które zadowoli bardzo szeroką grupę Pacjentów. Wykonywane są z estetycznych materiałów, świetnie imitujących naturalne tkanki uzębienia. Kompozyty utwardzane są przy pomocy specjalnej lampy, dlatego też natychmiastowo osiągają docelową trwałość. Niestety, ich odporność na czynniki zewnętrzne jest zauważalnie niższa w porównaniu do porcelanowych odpowiedników, dlatego też licówki kompozytowe co jakiś czas trzeba wymieniać.
 

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są wybierane najczęściej przez Pacjentów, którzy oczekują najwyższej jakości oraz estetyki. Ceramika używana przy ich produkcji cechuje się bardzo dużą wytrzymałością oraz wspaniale naśladuje naturalne tkanki zębów pod każdym względem. Licówki porcelanowe wykonywane są przez technika dentystycznego w laboratorium, a ich założenie wymaga wcześniejszego oszlifowania szkliwa. Proces ten jest nieodwracalny, toteż Pacjent raz podejmujący się założenia licówek, będzie je już musiał nosić cały czas.
 

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią estetyczną

lek. dent. Ewa Paradysz <br/><small>Właściciel kliniki</small>
lek. dent. Ewa Paradysz
Właściciel kliniki
Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W codziennej pracy zawodowej zajmuję się leczeniem zachowawczym, nowoczesną endodoncją mikroskopową, stomatologią estetyczną oraz protetyką. Protetyka jest dziedziną, którą interesowałam się już na studiach, natomiast rozpoczęcie pracy zawodowej utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to obszar stomatologii, którym pasjonuję się najbardziej. Ogromną radość i satysfakcję… Czytaj dalej
lek. dent. Magdalena Pieklik
lek. dent. Magdalena Pieklik Lek. dent. Magdalena Pieklik stawia na dbałość o szczegóły, pracę w powiększeniu, a przede wszystkim na komfortowe i bezbolesne leczenie w przyjemnej atmosferze. Zawsze leczy Pacjenta tak, jak sama chciałaby być leczona. Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, studiów I stopnia na kierunku Techniki Dentystyczne oraz studiów podyplomowych- Medycyna Estetyczna. Stale podnosi swoje… Czytaj dalej

 

Wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay

Wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay są rozwiązaniem z pogranicza stomatologii estetycznej oraz zachowawczej. Dzięki nim można odbudować nawet bardzo poważne złamania lub uszkodzenia zębów, co pozwala zachować ich anatomiczny kształt. Inlay/onlay wykonuje się w laboratorium protetycznym z kompozytów lub ceramiki dentystycznej, toteż są one precyzyjnie dopasowane do warunków zgryzowych leczonej osoby. Za pomocą uzupełnień tego rodzaju można skutecznie przywrócić estetykę uśmiechu oraz uchronić Pacjenta przed kosztowniejszym leczeniem protetycznym.
 

Bonding zębów za pomocą materiałów kompozytowych

Kompozyt jest materiałem powszechnie stosowanym, szczególnie przy zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej. Dzieje się tak, gdyż niezwykle efektownie imituje tkanki zębów, co daje uśmiechowi wyjątkowo naturalny wygląd.

Bonding zębów to mało inwazyjna metoda poprawy drobniejszych niedoskonałości uzębienia. Procedura odbywa się zazwyczaj podczas jednej wizyty (chociaż zależy to od ilości zębów poddawanych leczeniu) i jest całkowicie bezbolesna. Ekspert nakłada po prostu kilka warstw kompozytu na powierzchnię szkliwa, wcześniej je matowiąc, a następnie formuje go do pożądanego kształtu. Poprawia to kolor zębów, ich kształt, w wielu wypadkach też pozwala zamaskować mniejsze diastemy.
 

Doświadczeni eksperci Denta Point

Zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej w Denta Point zajmują się doświadczeni eksperci, wyróżniający się wyjątkowymi zdolnościami manualnymi. Ich wiedza oraz umiejętności sprawiają, że efekty wizualne leczenia w pełni zadowalają nawet najbardziej wymagających Pacjentów.

Nasi eksperci ciągle rozwijają się w wybranych dziedzinach stomatologii, z tego powodu nieustannie uczestniczą w wielu licznych szkoleniach, kursach czy wykładach. Dają im one znajomość nowoczesnej metodyki leczenia oraz technologii ułatwiających cały proces.
 

Umów się na wizytę!

Jeśli interesuje Cię poprawa wyglądu uzębienia i szukasz gabinetu dentystycznego, którego eksperci kompleksowo zadbają o Twoje potrzeby, Denta Point to znakomity wybór! Dysponujemy wieloma różnymi metodami leczenia, gwarantującymi pożądane efekty przy krótkim czasie realizacji.Spotkanie możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 664 853 263 lub wypełniając formularz.

Umów się na konsultację

Po otrzymaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

Wysłanie wiadomości oznacza wyrażenie zgody na kontakt w celach świadczenia usług medycznych.

Stomatologia estetyczna