Zadzwoń:

Stomatologia zachowawcza Gliwice

Stomatologia zachowawcza Gliwice
 

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

Próchnica nie śpi i wciąż pozostaje najczęstszą chorobą dotykającą uzębienie. Pacjenci często bagatelizują problem i pozwalają, aby zmiany próchnicze dotykały głębszych tkanek zębów. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to nierozsądne podejście, gdyż schorzenie nie zniknie, jak za dotknięciem magicznej różdżki – zacznie się rozwijać oraz spowoduje stan zapalny miazgi, wymagający z czasem leczenia endodontycznego.
 

Leczenie endodontyczne – kiedy jest potrzebne?

Konieczność leczenia endodontycznego zachodzi przy zapaleniu miazgi, czyli tkanki wypełniającej ząb. Stan zapalny wynika z działania bakterii próchnicy, które po uszkodzeniu szkliwa i zębiny przenikają coraz głębiej. Infekcja powoduje silny ból, który utrudnia Pacjentowi codzienne funkcjonowanie, co samo w sobie stanowi odpowiednią motywację do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeśli problem zostanie zignorowany, zapalenie będzie postępowało oraz osiągnie skrajną formę, wymagającą ostatecznie ekstrakcji zęba (usunięcia).

UWAGA! Odwlekanie decyzji o leczeniu może spowodować utratę zęba!

Zadzwoń i zapytaj: +48 664 853 263


 

Zobacz lekarzy zajmujących się leczeniem zachowawczym:

lek. dent. Ewa Paradysz <br/><small>Właściciel kliniki</small>
lek. dent. Ewa Paradysz
Właściciel kliniki
Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W codziennej pracy zawodowej zajmuję się leczeniem zachowawczym, nowoczesną endodoncją mikroskopową, stomatologią estetyczną oraz protetyką. Protetyka jest dziedziną, którą interesowałam się już na studiach, natomiast rozpoczęcie pracy zawodowej utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to obszar stomatologii, którym pasjonuję się najbardziej. Ogromną radość i satysfakcję… Czytaj dalej
lek. dent. Natalia Wrona
lek. dent. Natalia Wrona Lek. dent. Natalia Wrona jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoją pracę traktuje jako życiową pasję i z zaangażowaniem podchodzi do swoich Pacjentów. Od kilku lat pracuje w powiększeniu lup stomatologicznych oraz mikroskopu, co daje jej dużą kontrolę nad leczeniem i znacznie zwiększa precyzję pracy. W chwilach wolnych od pracy uwielbia podróżować. Prywatnie jest… Czytaj dalej
lek. dent. Magdalena Markiewicz
lek. dent. Magdalena Markiewicz Lek. dent. Magdalena Markiewicz jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Pracę zawodową łączy z rozwojem naukowym, dlatego stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, dzięki czemu może stosować najnowsze metody leczenia. W gabinecie Denta Point zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą oraz endodoncja mikroskopową z użyciem powiększenia, systemów do… Czytaj dalej
lek. dent. Magdalena Pieklik
lek. dent. Magdalena Pieklik Lek. dent. Magdalena Pieklik stawia na dbałość o szczegóły, pracę w powiększeniu, a przede wszystkim na komfortowe i bezbolesne leczenie w przyjemnej atmosferze. Zawsze leczy Pacjenta tak, jak sama chciałaby być leczona. Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, studiów I stopnia na kierunku Techniki Dentystyczne oraz studiów podyplomowych- Medycyna Estetyczna. Stale podnosi swoje… Czytaj dalej
lek. dent. Piotr Wichary
lek. dent. Piotr Wichary Lek. dent. Piotr Wichary ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dodatkowo ukończył także drugi kierunek — medycynę, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat leczenia całego organizmu. Interesują go powiązania chorób ogólnoustrojowych ze zmianami w jamie ustnej. W pracy dentysty zajmuje się chirurgią stomatologiczną, leczeniem zachowawczym… Czytaj dalej
lek. dent. Piotr Byra
lek. dent. Piotr Byra Lek. dent. Piotr Byra jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W codziennej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta oraz zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej. Od kilku lat pracuje w powiększeniu lup stomatologicznych. Prywatnie pasjonat sportu, aktywny uczestnik zawodów biegowych. Czytaj dalej
lek. dent. Estera Sawicka-Zienć
lek. dent. Estera Sawicka-Zienć Lek. dent. Estera Sawicka-Zienć jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie ukończyła studia w 2007 roku. Od tamtej pory systematycznie rozwija swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i sympozjach. Jej podejście do Pacjenta jest wyjątkowo indywidualne, skupiając się na pełnym zrozumieniu jego potrzeb, problemów oraz trosk. Dbając o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta, dokładnie dobiera… Czytaj dalej

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Denta Point

W Denta Point podczas leczenia kanałowego stosujemy nowoczesne mikroskopy dentystyczne. Zapewniają one endodoncie 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego, dzięki czemu może on bardzo dokładnie oczyścić kanały korzeniowe oraz komorę zęba z zainfekowanych tkanek. Ma to ogromne znaczenie dla skuteczności zabiegu, ponieważ pozostawienie nawet minimalnej ilości bakterii stanowi duże ryzyko ponownego rozwoju stanu zapalnego, a co za tym idzie – konieczności wtórnego wykonania leczenia kanałowego w przyszłości.

Mikroskop dentystyczny w połączeniu z innymi nowoczesnymi narzędziami znacznie usprawnia pracę endodonty. Czas realizacji zabiegu ulega znacznemu skróceniu, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości znieczulenia komputerowego często nie jest konieczne wcześniejsze zatruwanie (dewitalizacja) zęba. W wielu przypadkach “kanałówka” ogranicza się do jednego dnia, jednak o takiej możliwości informuje lekarz podczas konsultacji.

odbudowa zęba Gliwice
 

Leczenie kanałowe bez bólu w Denta Point (Gliwice)

Jeszcze kilka lat temu leczenie kanałowe bezwzględnie wymagało wcześniejszego zatruwania zęba. Miało ono na celu zniwelować aktywność zakończeń nerwowych, aby podczas właściwego zabiegu nie był odczuwalny ból, co niestety wydłużało cały proces o przynajmniej tydzień. Dzięki komputerowemu znieczuleniu oraz wysokiej jakości znieczuleniom miejscowym w wielu przypadkach odstępuje się od tej praktyki, dlatego też “kanałówka” zajmuje mniej czasu.

Warto przybliżyć kwestię znieczuleń komputerowych. To zaawansowane urządzenia, stale regulujące ciśnienie podawania substancji przeciwbólowej, która zyskuje fizjologiczną prędkość wchłaniania przez tkanki. Efektem jest brak nieprzyjemnych odczuć w trakcie iniekcji, takich jak rozpieranie lub odrętwienie całej twarzy. Aplikator przypomina długopis, dlatego też nie wywołuje przykrych skojarzeń ze strzykawkami. Znieczulenie przestaje działać niemal zaraz po zabiegu, a Pacjent może komfortowo jeść oraz pić po wyjściu z gabinetu, nie martwiąc się o kłopotliwe “przygryzanie wargi”.
 

Leczenie endodontyczne w kilku etapach

  1. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy dokładną konsultację. To wstępna wizyta, podczas której ekspert rozmawia z Pacjentem na temat jego potrzeb oraz oczekiwań, a także zajmuje się dokładną diagnostyką (RTG, tomografią komputerową). Kiedy wszystkie niezbędne badania zostaną zrealizowane, endodonta przystępuje do stworzenia planu leczenia i dokładnego kosztorysu, aby wszystkie etapy postępowania były całkowicie zrozumiałe.
  2. Właściwe leczenie kanałowe rozpoczynamy od zabezpieczenia pola zabiegowego. Służy do tego koferdam, czyli kawałek elastycznego materiału, zapobiegający przenikaniu substancji używanych do oczyszczania kanałów i komory zęba do jamy ustnej. Oczywiście przedtem endodonta dokładnie znieczula konkretny fragment jamy ustnej.
  3. W celu usunięcia zainfekowanej miazgi z kanałów korzeniowych oraz komory zęba lekarz wykonuje w jego koronie niewielki otwór. Następnie używając endomotoru, pozbywa się wszystkich tkanek wypełniających ząb.
  4. Po usunięciu miazgi przychodzi kolej na precyzyjne wypłukanie pustych przestrzeni w zębie. Eliminuje to pozostałości bakterii, które odpowiadają za stan zapalny.
  5. Utrzymanie anatomicznej struktury zęba oraz zabezpieczenie go przed ponownym rozwojem infekcji wymaga wypełnienia pustych przestrzeni ciekłą gutaperką. To bazujący na naturalnym kauczuku materiał, który po stężeniu pozwala zachować pierwotną funkcjonalność zęba oraz zapobiega jego rozpadowi.
  6. Kiedy zabieg zostanie zakończony, endodonta zleca ponowne wykonanie zdjęcia RTG, aby sprawdzić, czy wszystkie struktury zęba zostały szczelnie wypełnione. Zmniejsza to ryzyko powstania kolejnego stanu zapalnego oraz konieczności ponownego wykonania leczenia kanałowego.

Stomatologia zachowawcza
 

Dlaczego warto podjąć się leczenia endodontycznego na wczesnym etapie infekcji miazgi zęba?

Endodoncja mikroskopowa i wykonywane w jej ramach zabiegi są z wszech miar korzystne. Dopóki ząb nie został zaatakowany przez bardzo poważny stan zapalny i zgorzel, leczenie kanałowe pozwala uporać się z infekcją. W przeciwnym wypadku osiągnie ona skrajną formę, co ostatecznie stworzy konieczność przeprowadzenia ekstrakcji, czyli usunięcia zęba. To tymczasowe rozwiązanie problemu, bowiem nawet pojedyncze ubytki w uzębieniu destabilizują funkcjonowanie jamy ustnej oraz prowadzą do rozwoju kolejnych schorzeń wymagających interwencji stomatologa, co wpędza Pacjenta w błędne koło.
 

Umów się na wizytę!

Jeśli odczuwasz silny ból zęba, który utrudnia spożywanie posiłków i codzienne funkcjonowanie, należy jak najprędzej skontaktować się z dentystą! Możliwe, że doszło do zapalenia miazgi, a endodoncja wypracowała skuteczne metody radzenia sobie z problemem! Aby umówić wizytę w Denta Point, zadzwoń pod numer +48 664 853 263 lub wypełnij formularz.

Umów się na konsultację

Po otrzymaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

Wysłanie wiadomości oznacza wyrażenie zgody na kontakt w celach świadczenia usług medycznych.

Stomatologia zachowawcza